Vzpomínkovou akcí si připomeneme 100 let od vzniku samostatného Československa a 80 let od všeobecné mobilizace v září 1938.

Vzpomínkové akce je zúčastní uniformované jednotky čs. legií a prvnorepublikové čs. armády, které v několika blocích divákům přiblíží průběh výcviku a svojí výzbroj. V dynamických ukázkách se představí i obrněná technika používaná v tomto období.

Po celý den budou veřejnosti zpřístupněny všechny objekty běloveského pevnostního skanzenu - kompletně vybavený a vyzbrojený pěchotní srub "Březinka" a muzeální objekty "Voda" a "Lom" (více informací zde).

Akce proběhne v sobotu 2. června 2018 u pěchotního srubu "Březinka", který je součástí Běloveského pevnostního skanzenu v Náchodě.

V neděli 3. června 2018 se na pěchotním srubu "Březinka" uskuteční další ročník "Oživené Březinky", kdy budete mít jedinečnou možnost poznat život příslušníků pevnostních jednotek v objektech stálého opevnění.

Akci pořádají Klub vojenské historie Náchod, Československá obec legionářská a Rota Nazdar za podpory Armády ČR, Královehradeckého kraje a Města Náchoda.

 

Program a další podrobnosti budou postupně doplňovány.

Aktuální informace k této událsoti můžete také sledovat na našem facebookovém profilu.